Kolejka gondolowa
Kolejka gondolowa na Jaworzynę Krynicką jest najdłuższą i najnowocześniejszą kolejką tego typu w Polsce. Może ona przewieźć w ciągu godziny 1600 osób, obszerne 6-osobowe kabiny poruszające się z prędkością 5 m/s zapewniają wygodną i bezpieczną jazdę.
Trasa kolei długości 2211 m przebiega z Czarnego Potoku na sam szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.). Po pokonaniu w ciągu zaledwie 7 minut 465 m różnicy wzniesień można podziwiać z platform widokowych wspaniałe beskidzkie krajobrazy, a bliski kontakt z przyrodą dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń.
Liczne ścieżki i szlaki turystyczne zapraszają na spacery i wędrówki, a atrakcyjna trasa czeka na amatorów rowerów górskich. Dzięki kolei gondolowej Krynica już w niedalekiej przyszłości stanie się nowoczesnym i największym w Polsce ośrodkiem sportów zimowych: narciarstwa zjazdowego, biegowego i snowboardu. Pokrywa śnieżna utrzymuje się tutaj co najmniej przez 5 miesięcy w roku. Na Jaworzynie Krynickiej jest 7 tras narciarskich o różnym poziomie trudności, (wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane) w tym najdłuższa oświetlona trasa w Polsce o długości 2,5 km, biegnąca od Stacji Górnej do Stacji Pośredniej w Czarnym Potoku. Planuje się wytyczenie kolejnych tras zjazdowych oraz budowę nowych orczyków i krzesełek.

Kolej linowa na Górę Parkową
Kolej linowa na Górę Parkową w Krynicy została wybudowana w roku 1937 przez Spółkę z o. o. "Kolej Górska w Krynicy", której głównym udziałowcem była Liga Popierania Turystyki. Dolna jej stacja znajduje się tuż obok deptaku krynickiego. Górna zaś stacja na szczycie Góry Parkowej (732 m n. p. m.). Długość trasy ciągnącej się w linii prostej wynosi 642 m, różnica poziomów wynosi 148 m. Budowana jest na tych samych zasadach co kolej linowa na Gubałówkę, posiada jedynie wagoniki o mniejszej pojemności: Wagonik ma miejsc na 50 osób, może przewieźć w ciągu godziny 500 osób. Czas trwania jazdy wynosi 2:42. Spadki na trasie od 19 do 26%.

"Sankostrada" tor saneczkowy
Długość toru to około 950 m.
Czas zjazdu około 1,5 - 2 min

Wózki są dwuosobowe, dzieci do lat 8 mogą zjeżdżać w towarzystwie dorosłych.
Doskonałe położenie na stoku góry, nieziemska atmosfera, malownicze krajobrazy, profesjonalna obsługa oraz wiele wiele innych atrakcji sprawią, że chwile spędzone na tym obiekscie będą na pewno niezapomniane.

Hala lodowa
Hala lodowa - oferuje oprócz zawodów sportowych w lidze hokeja, ślizgawki dla wszystkich chętnych. Lodowisko jest czynne z małą przerwą renowacyjną, miedzy majem a czerwcem, przez cały rok.

Szlaki turystyczne

Z Krynicy i jej okolic można wyruszyć na 18 szlaków turystycznych o róznycm stopniu trudności. Wspaniełe okolice i przyrodą pozostaia niezapomniane wrażenia.


Zapraszamy do Krynicy Zdrój

 
 
 
©"Flora" - Krynica Zdrój. Realizacja projektu: Verakom 2006